GROM - strona nieoficjalna

pon.

Piłkarskie Wiadomości

Histora

26 kwietnia 1999 roku Stanisław Bury wraz z komitetem założycielskim, do którego weszli m.in. Piotr Ziemba, Bogdan Pączek i Dariusz Dragan  zarejestrowali w Sądzie Ludowy Klub Sportowy „GROM” z siedzibą w Mogielnicy. Jest to data powstania naszego Klubu.

Na pierwszym zebraniu w 1999 roku wybrano władze Klubu. Prezesem został Tadeusz Moszkowicz, zastępcą Bogdan Ciebiera, pozostałymi członkami Zarządu Klubu byli: Remigiusz Bieda – sekretarz, Bogdan Pączek – skarbnik. Klub nie posiadał własnego stadionu. Gdy zdecydowano się na udział w rozgrywkach ligowych klasy C w sezonie 1999/2000 własny obiekt sportowy był wręcz koniecznością. Dzięki staraniom Zarządu Klubu oraz przychylności władz Gminy Boguchwała Klub rozgrywał swe mecze na stadionie przy ul. Kolejowej w Boguchwale (obok basenów kąpielowych). Ten stan rzeczy trwał przez kilka lat.

W 2000 roku Klub zaczął pozyskiwać nieruchomości w Mogielnicy, tak by w 2001 roku zakupić ostatnią działkę. Obecnie dysponujemy powierzchnią 2 ha 25 arów.

W czerwcu 2004 roku podpisano akt notarialny, w którym właścicielami w ½ jest Gmina Boguchwała i Ludowy Klub Sportowy w Mogielnicy.

Tworzenie bazy materialnej nie było prosto. Ciągle brakowało wystarczającej ilości środków finansowych, by zakupić sprzęt sportowy, zabezpieczyć opłaty sędziowskie, opłaty ubezpieczeniowe etc. Klub kilkakrotnie zmuszony był zaciągnąć kredyt, by rozwijać się.

Oprócz trudności związanych z bazą lokalową innym problemem był element szkolenia sportowego w zakresie uprawiania piłki nożnej. W tym względzie pomocy udzielali nam trenerzy. Pierwszym trenerem zespołu został Bogdan Lasota, następnie trenowali Roman Michalak, Roman Błażej, Robert Kruczek, ponownie Roman Błażej, Marek Pokrywka, ponownie Bogdan Lasota, Grzegorz Bojarski. Obecnie trenerem zespołu jest Mariusz Madera.

Klub przeżywał w swojej krótkiej historii chwile wzlotów i upadków. Był okres, w którym zespół przegrywał większość meczy piłkarskich. Ale były też chwile radości. Jedną z nich jest zdobycie pierwszego miejsca w Zgłobniu z okazji 25-lecia tego Klubu. Drugim radosnym akcentem w historii Stowarzyszenia było wejście do wyższej klasy rozgrywkowej z pierwszego miejsca. To osiągnięcie uhonorowane zostało przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie okolicznościowym pucharem i kompletem stroi piłkarskich.

Przez Klub przewinęło się wielu piłkarzy, którzy wnieśli duży wkład w rozwój piłki nożnej w Mogielnicy. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Należą się im podziękowania i ludzka życzliwość.

Rozwój klubu to także zasługa życzliwych nam ludzi i firm, które finansowo wspomagały i wspomagają naszą działalność. Wspomnieć tu należy: Panów Kazimierza Pokrywę, Tadeusza i Roberta Siorków, firmę STAN-BEST, CENTROSTAL, itp. W pracy społecznej wydatnej pomocy udzielają nam: Stanisław Bieda, Tadeusz Siorek, Edward Czyż, Eugeniusz Rzepka. W zakresie organizacyjnym i współpracy z Gminą Boguchwała łącznikiem jest sołtys wsi, Pan Ryszard Mirowski.

Każdy, także i Ludowy Klub Sportowy ma swoje plany na przyszłość. Do nich należy wybudowanie w najbliższym czasie budynku szatni.

KRS

LUDOWY KLUB SPORTOWY GROM W MOGIELNICY

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
 NR KRS 0000302145

2011 z 1% - 1 099,70 zł

2012 z 1% - 1 010,70 zł

2013 z 1 % - 854,40 zł

Nasi Sponorzy

Opal Zlom

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Konferansjer
Ładowanie...