Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Boguchwała

• autor: GromoSław, 2009-07-27 15:06

W ostatnią niedzielę lipca bieżącego roku odbyły się eliminacje do finału rozgrywek w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Boguchwała.

Nasza drużyna trafiła do drugiej grupy w której oprócz nas rywalizować miały Boguchwała i Lutoryż. Ze względu na okres obozowy zawodników z „Izolatora” drużyna ta nie przystąpiła do rozgrywek dzięki czemu jeden mecz pomiędzy „Płomykiem” i „Gromem” miał zdecydować o tym, który zespół, w przyszłą niedzielę w Nosówce, zagra o pierwsze, a który o trzecie miejsce w turnieju.

Mecz w czasie swojego trwania miał kilka obliczy. Po dobrej grze na początku meczu, przydarzył się szkolny błąd naszej defensywie w wyniku czego straciliśmy bramkę. Na szczęście nie straciliśmy ducha i w kilka minut po ładnej akcji całego zespołu Mateusz Mikuła wyrównał wynik. Później było coraz lepiej, wiele ciekawych akcji niestety nie wykorzystali nasi napastnicy. Dobre sytuacje jednak lubią się mścić jeśli nie są wykorzystane.

Faul w polu karnym i sędzia mógł wskazać tylko jedno miejsce. Na nasze szczęście zawodnik z Lutoryża fatalnie przestrzelił. To dodało nam wiary w zwycięstwo czego potwierdzeniem były gole Pawła Kubisia i Damiana Wiącka. Szczególnie ten drugi był przedniej urody.

Niestety jak to u nas bywa nie potrafimy utrzymać korzystnego wyniku do końca spotkania.

Chłopcy z „Płomyka” wcale nie myśleli o składaniu broni. Falowymi atakami cały czas nękali naszą obronę i w końcu strzelili kontaktowego gola co wprowadziło dużą nerwowość w szeregi „Gromów” i coraz częstsze spoglądanie na zegarek naszych rezerwowych i działaczy.

Wreszcie sędzia odgwizdał koniec meczu. Po bardzo ciężkim pojedynku jesteśmy w finale.

W zawodach wzięli udział: Andrzej Chudzicki, Tomek Gosztyła, Marek Pizło, Kuba Rzepka, Łukasz Baran, Paweł Młynarczyk, Paweł Kubiś, Piotrek Bochnak, Sławek Pizło, Damian Wiącek, Mateusz Mikuła, Konrad Jodłowski, Paweł Rzepka, Grzesiek Rzepka, Robert Szajna, Mateusz Kłęk i Romek Błażej. Brakowało tylko Darka Dragana (wesele), oraz Irka Pączka (kontuzja kolana). Obydwóm życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Autor: GromoSław

Drużyna marzeń