Tylko korekta czy spadek formy.

• autor: GromoSław, 2009-08-24 11:15

Korona” Dobrzechów – „Grom” Mogielnica 1:1

Oby mecz z Dobrzechowem był tylko lekką korektą w ogólnym trendzie wzrostowym. Tak skwitowałbym nasze poczynania w ostatnim spotkaniu ligowym.

Początek meczu a nawet cała pierwsza połowa nie wskazywała na to co miało nastąpić później. Gra naszej drużyny była w miarę płynna i przemyślana. Potwierdzeniem tego był gol strzelony w szesnastej minucie meczu po wręcz koronkowej akcji, gdzie piłka jak zaprogramowana biegała od zawodnika do zawodnika by w końcu wpaść pod nogi Mateusza Mikuły, który pewnie umieścił ja w siatce. Kolejne sytuacje bramkowe niestety nie zostały przez nas wykorzystane. Brak precyzji z naszej strony, oraz dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy tchnął wiarę w zawodników „Korony” w nie tylko skuteczną obronę ale i w coraz pewniejsze poczynania na całym boisku.

Druga połowa meczu to już koszmar. Zupełnie pogubiły się poszczególne formacje. Nawet gdy odzyskiwaliśmy piłkę nie potrafiliśmy przez dłuższą chwilę utrzymać jej w bezpiecznej odległości od własnej bramki. Ciągle nękanym obrońcom brakowało już sił by rozpocząć jakąś składną akcję z własnej połowy. Uciekali się więc często do wybijania piłki poza pole gry.

Wiadomo, że w takiej sytuacji kiedy przeciwnik napiera całym zespołem skutecznym rozwiązaniem są kontry i takich było kilka w naszym wykonaniu. Jednak czy to brak sił, czy brak zimnej krwi nie pozwolił D. Wiąckowi strzelić gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem „Korony”. Podobnie J. Tereszkiewicz, ograł czterech obrońców z Dobrzechowa by w końcu „podać” piłkę zdumionemu bramkarzowi.

Zmiany dokonane przez trenera tylko trochę poprawiły obraz gry. Kiedy sędzia ogłosił dwie minuty doliczonego czasu stało się to najgorsze. Wszyscy myśleliśmy, że jakoś szczęśliwie dowieziemy do końca korzystny rezultat, niestety ostatni atak gospodarzy przyniósł im upragnionego gola.

Po wznowieniu gry próbowaliśmy jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Była nawet dogodna sytuacja. Według mnie ( i nie tylko) Wiącek został sfaulowany w polu karnym, ale sprawiedliwy tego meczu nie dyktuje rzutów karnych w ostatnich sekundach na dodatek przeciwko gospodarzom.

Podsumowując mecz z „ Koroną w Dobrzechowie powiem tak: „Byli Indianie, ale brakowało wodza”

W meczu wzięli udział: A. Chudzicki, T. Gosztyła, P. Bochnak, Ł. Baran, M. Pizło, P.Młynarczyk, P. Kubiś, R. Szajna, J. Tereszkiewicz, D. Wiącek, M. Mikuła, I. Pączek,

R. Błażej, S. Pizło, K. Rzepka, D. Dragan.

Autor: Gromośław

Puchar Burmistrza Boguchwała 2011