CHŁOPAKI TRZEBA SIĘ POZBIERAĆ

• autor: GromoSław, 2009-08-31 07:36

„GROM” Mogielnica-START Lubenia 1:1

Po niezbyt udanym występie w Dobrzechowie, wszyscy mieliśmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy a każdy kolejny mecz pokaże, iż umiemy grać w piłkę a przede wszystkim strzelać bramki.

Początek wymarzony. Przyciśnięty „ Start” popełnia błędy, czego konsekwencją jest strzelona samobójcza bramka i to przez samego Szymańskiego. Wydawało się, że zawodnicy z Lubeni, postawieni w tak trudnej sytuacji, nie będą w stanie podnieść się zbyt szybko a my w tym czasie strzelimy kolejne bramki. Wszystko wskazywało na to, że właśnie tak będzie. Niestety wiele sytuacji bramkowych nie zamieniliśmy na gole. Coś się zacięło w linii ataku. I Młynek, i Tereszkiewicz, i Wiącek, w dogodnych sytuacjach albo pudłowali, albo obijali słupek bramki. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy piłkarskiego porzekadła, iż niewykorzystane okazje muszą się w końcu zemścić.

Goście bez specjalnej presji i na dość dużym luzie, coraz lepiej poczynali sobie na nie swoim boisku. Proste błędy z naszej strony i jakaś niemoc w ataku pozwalały przypuszczać, że powtórzy się sytuacja z Dobrzechowa. Kto w ten sposób myślał nie pomylił się ani o jotę.

W siedemdziesiątej piątej minucie gry, w zamieszaniu podbramkowym, po dosyć szczęśliwym uderzeniu Dymka ( piłka odbita od słupka wpada jednak do bramki), „ Start” doprowadził do wyrównania.

Ostatnie minuty to nerwowa gra z naszej strony i chyba brak wiary w końcowy sukces

Poziom meczu oceniłbym na średni, choć dramaturgia spotkania była znacznie wyższa.

Dziwi też fakt, że związki sędziowskie, aż z Łańcuta przysyłają arbitrów, którzy nie są profesorami w swoim fachu, popełniając nie mniej błędów niż my sami.

Odezwa do zawodników „ Gromu”:

Chłopaki trzeba się na nowo pozbierać. Wiem, że umiecie grać dobrą piłkę ( są przecież na to dowody). Cieszcie się z każdego udanego zagrania. Przyjmujcie krytykę, jeśli się taka pojawi, ze zrozumieniem. Odrzućcie na bok własne ambicje. Zawsze myślcie przede wszystkim o dobru drużyny i klubu. No i w końcu zadbajcie o skołatane nerwy Prezesa, pana Kazka i innych przyjaciół klubu. Byłbym nie w porządku gdybym nie wspomniał o swoich.

A zatem. Głowy do góry! Uwierzcie w siebie! Wiara czyni cuda. Niech uderzy „ Grom”

W meczu udział wzięli: Chudzicki, Bochnak, Gosztyła, Pizło M., Baran, Pizło S., Kubiś, Tereszkiewicz, Rzepka P., Młynarczyk, Wiącek, Mikuła, Błażej R., Błażej M.Rzepka J., Rzepka G., Czyż, Pączek.

Autor: GromoSław

Turniej piłki halowej w SP nr 16 w Rzeszowie