Aktualności

„Sokół” rażony „Gromem”

• autor: GromoSław, 2009-09-28 10:24

„ Grom” Mogielnica-„ Sokół” Grodzisko 3:0

Z dużym respektem i pewnymi obawami przystąpiliśmy do tego meczu, który ustawił naprzeciw siebie dwie jedenastki, nie tylko sąsiadujące ze sobą w tabeli, ale również mierzące w miejsce na samym szczycie klasyfikacji w naszej grupie rozgrywkowej. Wszyscy mieliśmy w pamięci wygrane przez „Sokoła” mecze z takimi drużynami jak „ Płomyk” Lutoryż, czy „Granit” Wysoka Strzyżowska. To nie mógł być przypadek, dlatego do tego spotkania przystąpiliśmy w pełni zmobilizowani i skoncentrowani jak chyba nigdy dotąd. Dodam, że zachęta w postaci kolejnego( bonusa) od pana Kazimierza musiała mieć także wpływ na postawę naszych piłkarzy na boisku, ale to tylko tak na marginesie.

Trzeba z całym szacunkiem przyznać, że mimo ogromnej presji na wynik, mimo może przeszacowanych oczekiwań ze strony kibiców, chłopcy zagrali niezły mecz, udowadniając swoją przewagę trzema strzelonymi bramkami nie tracąc przy tym żadnej.

Burza zebrała się około piętnastej minuty meczu. Najpierw kilka niegroźnych wyładowań, później trochę gwałtownego wiatru w polu karnym przeciwnika, jakieś okrzyki dające się słyszeć z różnych stron placu gry a następnie cisza, która zwiastowała, że za chwilę stanie się coś, co niewidzialne wisi w powietrzu, ale jego nadejście jest nieuniknione.

Tak też się stało. W osiemnastej minucie gry Piotrek Bochnak, który w tym meczu grał na innej pozycji niż zwykle, ale jak zwykle bardzo pracowity i ambitny, przymierzył z kilkunastu metrów i strzałem nie do obrony, blisko lewego słupka po raz pierwszy ranił „ Sokoła”

Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:0 i widać było, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Gwizdek sędziego i rozpoczęła się druga połowa, z której wyłaniał się obraz dzielnie walczącego „ Sokoła”, oraz twardo i zdecydowanie uderzającego „ Gromu”

Bywały jednak chwilowe przestoje i wydawało się wtedy, że siła Mogielnicy słabnie, ale to tylko pozór. Nasi w tym czasie kumulowali moc, by znowu uderzyć znienacka i zdobyć kolejną bramkę.

Sześćdziesiąta siódma minuta, Młynarczyk wdziera się w pole karne Grodziszczan. Nieprzepisowe zatrzymanie naszego napastnika i mamy rzut karny.

O dziwo nikt nie chce podejść do piłki ustawionej na jedenastym metrze. Po pewnym wahaniu, ciężar odpowiedzialności bierze na swoje barki Robert Kruczek i pewnie zdobywa drugiego gola.

Od siedemdziesiątej piątej minuty gramy z przewagą. Nie sportowe zachowanie jednego z graczy gości skutkuje czerwoną kartką, ale „Sokół” choć dwukrotnie trafiony i mocno osłabiony walczy do końca i nie daje za wygraną. Jednak w drużynie gospodarzy jak również wśród jej kibiców jest już niemal pewność, że tego meczu nie przegramy.

Osiemdziesiąta trzecia minuta, ponowne wejście w pole karne Młynarczyka, tym razem z prawej strony, mocny strzał z bliskiej odległości, piłka odbita przez bramkarza wpada jednak do siatki i jest 3:0. Wynik meczu nie zmienił się już do końca.

Ustała burza. Na twarzach licznie zgromadzonych kibiców znowu zagościło słońce.

W meczu zagrali: A. Chudzicki, R. Kruczek, T. Gosztyła, Ł. Baran, J. Rzepka, P. Kubiś, P. Bochnak, D.Wiącek, S. Pizło, M. Mikuła, P. Młynarczyk, P. Rzepka, G. Rzepka, I. Pączek, M. Pizło, R. Szajna, W. Kwaśniak.

Autor: GromoSław