Bitwa z „Grunwaldem”

• autor: GromoSław, 2009-10-26 12:32

„ Grom” Mogielnica- „Grunwald” Budziwój 5:1

Pogoda 25 października nie napawała optymizmem. Po kilku dniach siąpiącego deszczu, nastąpiła co prawda pewna poprawa, ale nie na tyle by wspomniany optymizm przepełniał świadomość i podświadomość naszych zawodników. Zwłaszcza, że prawie dwutygodniowy brak treningu sprawił, iż w szeregi „Gromu” niezauważenie wkradła się niepewność, a ta zawsze sieje spustoszenie najpierw w psychice a potem także w poczynaniach na polu walki.

Na godzinę przed południem stanęli naprzeciw siebie, oczekując sygnału do rozpoczęcia

bitwy. „Grunwald” rosły, milczący, o nieprzeniknionej twarzy, robił wrażenie niezwykle groźnego rywala. „Grom” mniej okazały, trochę niepewny, chociaż przekonany o swojej wartości, a przy tym walczący na swojej ziemi, nie zamierzał oddawać pola.

Mniej więcej do trzydziestej minuty pierwszej połowy nikt nie potrafiłby wytypować zwycięscy. Nasi grali chaotycznie, bez żadnej organizacji. Indywidualne akcje poszczególnych zawodników najczęściej kończyły się stratami piłki, narażając zespół na groźne kontry. Wszystko co staraliśmy się robić na boisku przegrywało z siłą i bezpardonową grą przeciwnika. Zapomnieliśmy o tym, że każde nieudane podanie, każda głupia czasem strata piłki to potencjalne zagrożenie, które mogło mieć bardzo niedobre skutki, również w ostatecznym rozrachunku. Do tego wszystkiego, ze względu na dolegliwości kręgosłupa, boisko musiał opuścić Robert Kruczek.

W pewnym momencie dało się zauważyć jakieś zamieszanie poza obrębem pola wyznaczonego do gry. Czyżby rywalizacja przeniosła się na trybuny. Po meczu okazało się, że tak było w istocie. Jeden z kibiców, a może nawet nie grających już zawodników gości, będąc pod wpływem alkoholu , próbował sprowokować obraźliwymi słowami naszych. Udało mu się to w stu procentach. Tyle, że nie przewidział, iż zostanie bardzo szybko uspokojony i to na dobre, przez odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo na stadionie.

Wreszcie w trzydziestej piątej minucie, Tomek Gosztyła pociągnął pięknie prawą stroną.

Ogrywając kilku stojących mu na drodze zawodników „Grunwaldu”, podał dokładnie do Mateusza Mikuły, ten leżąc prawie na ziemi wpakował piłkę do siatki. To była akcja, która zwiastowała lepszą grę w dalszej części spotkania.

Niestety nasza radość, choć była wielka, to jednak bardzo krótka. Błąd w wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, kosztował nas utratę gola.

Może reprymenda trenera, a może coraz bardziej właściwe ustawianie się trybów w naszym zespole, którego zwiastunem była bramkowa akcja Tomka i Mateusza, sprawiły że druga połowa meczu odsłoniła zupełnie inne oblicze naszej drużyny.

Natarcia rozpoczynające się z głębi lub środka pola, przenosiły się jak pożar, który nie wiadomo gdzie rozbłyśnie nowym zarzewiem ognia, siejąc coraz większą panikę w szeregach przeciwnika.

Efektem poprawiającej się gry naszych chłopaków była bramka Pawła Młynarczyka, a potem telewizyjna akcja Damiana i Sławka zakończona znakomitym strzałem a w konsekwencji golem zdobytym przez Romka Błażeja.

Kolejne dwie bramki Młynka, w tym jedna z rzutu karnego, tylko dopełniły dzieła.

Wygraliśmy trudny mecz, utrzymując przodownictwo w tabeli. Wnioski z niego każdy niech wyciągnie sam. Naprawdę jest nad czym pomyśleć.

Okrzyk radości i pieśń zwycięstwa długo jeszcze unosiły się nad mogielnickim wzgórzem.

W pojedynku z „Grunwaldem” Budziwój uczestniczyli: A. Chudzicki, R. Kruczek (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia), T. Gosztyła, J. Rzepka, M. Pizło, P. Bochnak, D. Wiącek,

S. Pizło, P. Kubiś, M. Mikuła ( strzelec bramki) P. Młynarczyk (hat- trick, brawo), P. Rzepka, R. Błażej (strzelec bramki), I. Pączek, R. Szajna, M. Błażej.

Autor: GromoSław

autor: tadeo04 2009-10-26 13:29:35

Profil tadeo04 w Futbolowo Mecz obserwował gość z Krakowa, przed którym miałem nietęgą minę po pierwszej połowie. W drugiej miałem satysfakcję, iż Mogielnica fajnie gra. I uczucie ulgi.

autor: Fazi_8 2009-10-28 16:07:03

Profil Fazi_8 w Futbolowo Ahaaaa to dlatego dzwonili do mnie z Wisły ;)

autor: tadeo04 2009-10-29 15:07:12

Profil tadeo04 w Futbolowo Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie zawodnikami GROMÓW, może co zarobimy

Drużyna marzeń