herb LKS Jasionka
Jasionka

2014-08-17, 12:00

Czas spotkania: 90 min.

Obawialiśmy się tego meczu i chyba słusznie. Po pierwsze była to nasza inauguracja w tej grupie rozgrywkowej a po drugie byliśmy trochę osłabieni, brakiem formy niektórych zawodników a także obiektywną absencją innych. Nie czuliśmy się na sto procent silni tak można by skwitować naszą sytuację przedmeczową. Ale po to mamy bardzo szeroką kadrę i mądrego trenera by w takich sytuacjach móc skutecznie reagować wykorzystując jej zasoby.

Pierwsze kilkanaście minut to dosyć nerwowa gra z naszej strony. Widać było brak pewności siebie w rozgrywaniu piłki, gubienie jej w najmniej pożądanych momentach, co narażało drużynę na niebezpieczne kontry. Gdyby nie dobra gra defensywy mogło, być różnie. Później gra nieco się ustabilizowała a obie ekipy miały swoje okazję do strzelenia pierwszego gola. Jednak, albo nieprecyzyjnie strzelali napastnicy z Jasionki, albo sami ratowali się skutecznymi interwencjami w ostatniej chwili. Raz pomógł im w tym słupek po strzale Przemka Obuch. I tak zakończyła się pierwsza połowa tego bardzo interesującego widowiska. Druga część meczu miała już nieco inne oblicze. Gospodarze postawili na doświadczenie, wprowadzając na plac, grających kiedyś w wyższych ligach, zawodników. My mogliśmy im przeciwstawić jedynie determinację i niebywałą ambicję, ale z upływem czasu również przygotowanie kondycyjne. I to prawdopodobnie było przyczyną naszego sukcesu. Bo chociaż Jodłowski bywał zmuszany do wykazywania najwyższych swoich umiejętności, to rajdy Jacka Kocurka lewą a Sebastiana Macioszka prawą stroną coraz bardziej zagrażały bramce gospodarzy. Z takiej sytuacji właśnie padła jedyna w tym meczu bramka. W prowadzony w siedemdziesiątej minucie Łukasz Kurc, po dokładnym wreszcie podaniu Jacka, strzelił zwycięskiego gola. Była dziewięćdziesiąta minuta. W trzech doliczonych rezultat się już nie zmienił.

Drużyna z Jasionki okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem, grająca rzetelną piłkę nożną. My nabraliśmy, potrzebnego doświadczenia i wiarę w niemałe siły jakimi dziś dysponuje drużyna Gromu.

herb Grom Mogielnica Informacje o kadrze Grom Mogielnica

1. Konrad Jodłowski